آموزش معرفی و بررسی

Multi-cloud و hybrid cloud:همه آنچه کسب و کار شما باید بداند

یافتن رویکرد رایانش ابری مناسب برای کسب و کار شما

ظهور رایانش ابری در کسب و کار انقلابی ایجاد کرده است. ابری به مشاغل این امکان را می دهد تا زمان و انرژی خود را بر روی فناوری ساختمان متمرکز کنند ، به جای حفظ زیرساخت ها ، که منجر به رونق نوآوری در استارتاپ ها و مشاغل کوچک شده است.

اگر این مطلب را می خوانید ، احتمالاً نیازی به تعریف رایانش ابری ندارید ، اما در اینجا فقط در مورد آن آمده است: رایانش ابری عبارت است از ارائه منابع محاسباتی به عنوان یک سرویس ، که توسط ارائه دهنده ابر و نه کاربر نهایی مدیریت می شود. این برخلاف نحوه عملکرد مشاغل ، یعنی خرید و مدیریت نرم افزار و سخت افزار خود است. اکنون که متعهد به ابر هستید ، گام بعدی این است که تفاوت ها و شباهت های استراتژی ابر ترکیبی و استراتژی های چند ابر را بشناسید و دریابید که کدام رویکرد برای تجارت شما مناسب است.

برای آشنایی بیشتر با رایانش ابری ، از جمله سابقه غنی آن ، مدلها و محیطهای مختلف و مزایای کلی تجارت ، این آموزش را از vpsgol بخوانید.

بلافاصله ،  hybrid cloud و multi-cloud به طرز مشکوکی مشابه هستند و مرتباً به جای یکدیگر استفاده می شوند. در حالی که هر دو سرویس های ابری را از بیش از یک منبع ارائه می دهند ، این کار را به روش های منحصر به فرد انجام می دهند و به تنظیمات مختلف ابر اشاره می کنند. برای مطالعه عمیق تر این مبحث به ادامه مطلب بروید.

رایانش hybrid cloud چیست؟

یک عامل عمده وجود دارد که رایانشhybrid cloud را از multi-cloud منحصر به فرد می کند: رایانش hybrid cloud زیرساخت های ابر خصوصی را در کنار ارائه دهندگان رایانش ابری عمومی شامل می شود. برای اینکه محاسبات ابری ترکیبی در نظر گرفته شود ، به طور کلی شامل یک جزء خصوصی مانند مرکز داده در محل است که مستقیماً توسط مشاغل با استفاده از آن مدیریت و نگهداری می شود.

مزایای اتخاذ یک مدل ابر ترکیبی شامل قابلیت استقرار در محیط های خصوصی فناوری اطلاعات است که می تواند به مشاغل کنترل بیشتری بر پیکربندی خود بدهد و به ویژه برای مشاغل بزرگتر ، ممکن است منجر به صرفه جویی در هزینه شود. ترکیب یک محیط ابر خصوصی با یک ابر عمومی برای خدمات خاص می تواند افزونگی مورد نیاز را فراهم کرده و خاموشی ها را کاهش دهد. ابرهای عمومی همچنین کسب و کارها را قادر می سازند تا به سرعت مقیاس بندی شوند ، بنابراین یک مدل ترکیبی می تواند از مقیاس پذیری سرویس های ابری عمومی استفاده کند در حالی که از سیستم های خاصی که ممکن است شرایط خاصی برای ماندن در یک ابر خصوصی داشته باشند ، استفاده می کند.

وقتی مشاغل شروع به ترکیب چندین سرویس ابری عمومی در ترکیب می کنند ، این تعریف پیچیده می شود. وقتی چندین سرویس ابر عمومی در ارتباط با یکدیگر کار می کنند ، این چند ابر است .

رایانش multi-cloud چیست؟

راه اندازی رایانش multi-cloud در ساده ترین شکل به این معنی است که یک شرکت از چندین ارائه دهنده ابر عمومی برای انجام وظایف یا حجم کاری خاص استفاده می کند. به عنوان مثال ، یک ارائه دهنده برای حجم کار تحلیلی و یکی برای وب سایت های عمومی. همانطور که رامان شارما ، نایب رئیس بازاریابی محصول و برنامه vpsgol می گوید: “دلایلی که برای انتخاب راه اندازی چند ابر ارائه می شود متفاوت است-مدیریت ریسک ، اجتناب از قفل شدن و وابستگی به یک ارائه دهنده ، رعایت الزامات نظارتی و غیره.”

هر ارائه دهنده ابری مزایا و معایب خاص خود را دارد و با ترکیب چندین مورد ، یک کسب و کار می تواند از جنبه های منحصر به فرد هریک استفاده کند. به طور معمول این رویکرد برای توزیع منابع در محاسبات و کاهش احتمال از دست دادن داده ها یا آفلاین شدن استفاده می شود. راه اندازی چند ابر به ویژه برای مشاغل کوچک مفید است زیرا آنها را قادر می سازد تا هزینه ها و خدمات را با انتخاب ارائه دهندگان خاص ابر برای نیازهای خاص بهینه کنند ، نه یک ارائه دهنده بزرگ ابر که ممکن است شامل خدماتی باشد که مشاغل کوچک از آن استفاده نمی کنند.

برخی از مشاغل ممکن است از یک محیط hybrid وmulti-cloud استفاده کنند ، که در آن از یک ابر خصوصی علاوه بر چندین ابر عمومی استفاده می کنند. با این حال ، اگر یک کسب و کار فقط از یک سرویس ابری عمومی علاوه بر یک ابر خصوصی استفاده کند ، این تنها یک ابر ترکیبی محسوب می شود. تفاوت اصلی در اینجا این است که multi-cloud شامل بیش از یک ابر عمومی است

انتخاب گزینه ابر مناسب برای استارتاپ یا مشاغل کوچک شما

مشاغل کوچک کاندیدای ایده آل برای اتخاذ استراتژی hybrid وmulti-cloud هستند. بسیاری از مشاغل کوچک امروزی بومی ابر هستند ، به این معنی که در ابر متولد شده اند و هرگز زیرساخت خود را حفظ نمی کنند بلکه در عوض یک استراتژی چند ابر را اتخاذ می کنند. همانطور که شارما توضیح می دهد ، “اکثر شرکت های کوچکتر تقریباً بنا به ضرورت از معماری چند ابر استفاده می کنند. آنها دو نیاز دارند: 1) آنها می خواهند بر ساخت برنامه های خود تمرکز کنند و چرخ را دوباره اختراع نکنند. 2) آنها ابزارها و خدماتی را می خواهند که از نظر بهره وری و ROI در مناطق مربوطه بهترین تولید را داشته باشند. ” اغلب ، کار با ارائه دهندگان خدمات ابری خارجی نتیجه جستجوی نتایج مطلوب آنها با بودجه ای مناسب برای کسب و کار رو به رشد آنها است.

تنها با یک ارائه دهنده خدمات می توان مواردی را ذکر کرد ، اما این امر ممکن است نتواند به فناوری تخصصی که از ایده های نوآورانه و تکرار سرعت راه اندازی پشتیبانی می کند ، دسترسی پیدا کند.

وقتی نوبت به مسیر ترکیبی یا چند ابر می رسد ، تصمیم واقعاً در جایی است که منابع غیر ابری کسب و کار شما در کجا قرار دارد. اگر خرید و بهره برداری از یک ابر خصوصی در محل امکان پذیر است و به دلیل نیازهای منحصر به فردی که شرکت شما در زمینه امنیت یا پیکربندی نیاز دارد ، ترجیح داده می شود ، بنابراین ترکیبی راه درستی است. با این حال ، اگر این امر ضروری یا مطلوب نباشد ، استفاده از رویکرد چند ابر همچنان مزایای یکسانی را از نظر تقویت در برابر بلایا ، برخورد با رعایت و انعطاف پذیری به همراه خواهد داشت ، اما بدون استقلال همراه با داشتن ابر خصوصی. برای اکثر مشاغل کوچک و متوسط ​​، چند ابر انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان لازم را بدون پیچیدگی و سرمایه گذاری زیرساختی مورد نیاز برای راه اندازی ابر ترکیبی فراهم می کند.

رایانش ابری همه چیز را در مورد توانمندسازی توسعه دهندگان و مشاغل برای ایجاد و کشف هرچه بیشتر گزینه ها می داند ، و ایجاد معماری محاسبات ترکیبی یا چند ابر تنها راه دیگری برای استفاده از چیزی است که ابر را بسیار قدرتمند می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ابری vpsgol و اینکه چگونه می توانند برای کسب و کار شما مفید باشند ، مجموعه محصولات ما را در اینجا مشاهده کنید.


https://vpsgol.net/product/vps-usa/

https://vpsgol.net/product/vps-canada/

https://vpsgol.net/product/vps-netherlands/