Ubuntu 18.04

نحوه ایجاد یک سرور Minecraft در اوبونتو 18.04

معرفی

Minecraft یک بازی ویدیویی محبوب sandbox است. این برنامه که در ابتدا در سال 2009 منتشر شد، به بازیکنان اجازه می‌دهد در دنیایی سه بعدی بسازند، بسازند، بسازند و زنده بمانند. از اوایل سال 2022، این بازی پرفروش ترین بازی ویدیویی تمام دوران بود. در این آموزش شما سرور Minecraft خود را ایجاد می کنید تا شما و دوستانتان با هم بازی کنید. به طور خاص، شما بسته های نرم افزاری لازم را برای اجرای Minecraft نصب می کنید، سرور را برای اجرا پیکربندی می کنید و سپس بازی را اجرا می کنید.

متناوبا، می‌توانید سرور DigitalOcean’s One-Click Minecraft: Java Edition را به‌عنوان مسیر نصب دیگری بررسی کنید.

پیش نیازها

برای پیروی از این راهنما، شما نیاز دارید:

  • یک سرور با نصب جدید اوبونتو 18.04، یک کاربر غیر ریشه با امتیازات sudo و SSH فعال. شما می توانید این راهنما را برای مقداردهی اولیه سرور خود دنبال کنید و این مراحل را کامل کنید. Minecraft می تواند منابع فشرده ای داشته باشد، بنابراین هنگام انتخاب اندازه سرور خود این را در نظر داشته باشید. اگر از DigitalOcean استفاده می کنید و به منابع بیشتری نیاز دارید، همیشه می توانید اندازه Droplet خود را تغییر دهید تا CPU و RAM بیشتری اضافه کنید.
  • یک کپی از Minecraft Java Edition که روی یک دستگاه Mac، Windows یا Linux محلی نصب شده است.

مرحله 1 – بسته های نرم افزاری لازم را نصب کرده و فایروال را پیکربندی کنید

با شروع اولیه سرور، اولین قدم شما نصب جاوا است. برای اجرای Minecraft به آن نیاز دارید. به طور پیش‌فرض، اوبونتو 18.04 نسخه جدید جاوا را برای اجرای جدیدترین نسخه‌های Minecraft ارائه نمی‌کند. خوشبختانه، نگهبانان شخص ثالثی وجود دارند که به ساخت بسته‌های جاوای جدیدتر برای نسخه‌های قدیمی‌تر اوبونتو ادامه می‌دهند و می‌توانید با افزودن PPA یا آرشیو بسته‌های شخصی آن‌ها به فهرست منابع بسته خود، آن‌ها را نصب کنید. با دستور زیر می توانید این کار را انجام دهید:

sudo add-apt-repository ppa:openjdk-r/ppa

سپس، منابع بسته خود را به‌روزرسانی کنید تا این افزوده را منعکس کند:

sudo apt update

در نهایت، OpenJDK نسخه 17 جاوا، به طور خاص JRE هدلس را نصب کنید. این نسخه حداقلی از جاوا است که پشتیبانی از برنامه های رابط کاربری گرافیکی را حذف می کند. این آن را برای اجرای برنامه های جاوا بر روی سرور ایده آل می کند:

sudo apt install openjdk-17-jre-headless

همچنین باید از نرم افزاری به نام screen برای ایجاد جلسات سرور جداشونده استفاده کنید. صفحه نمایش به شما امکان می دهد یک جلسه ترمینال ایجاد کنید و از آن جدا شوید و روند شروع شده روی آن را اجرا کنید. این مهم است زیرا اگر بخواهید سرور خود را راه اندازی کنید و سپس ترمینال خود را ببندید، این جلسه را از بین می برد و سرور شما را متوقف می کند. اکنون صفحه نمایش را نصب کنید:

sudo apt install screen

اکنون که بسته‌ها را نصب کرده‌اید، باید فایروال را فعال کنیم تا ترافیک به سرور Minecraft ما وارد شود. در راه اندازی اولیه سرور که انجام دادید، فقط به ترافیک ssh اجازه دادید. اکنون باید اجازه دهید که ترافیک از طریق پورت 25565 وارد شود، که پورت پیش فرضی است که Minecraft برای اجازه دادن به اتصالات استفاده می کند. در برخی موارد ufw از قوانین ترافیکی نام‌گذاری شده استفاده می‌کند، مانند ssh، که همیشه به طور پیش‌فرض از پورت 22 استفاده می‌کند، اما در موارد کمتر رایج مانند این، شماره پورت را به صورت دستی مشخص می‌کنیم. با اجرای دستور زیر قانون فایروال لازم را اضافه کنید:

sudo ufw allow 25565

اکنون که جاوا را نصب کرده اید و فایروال خود را به درستی پیکربندی کرده اید، برنامه سرور Minecraft را از وب سایت Minecraft دانلود خواهید کرد.

مرحله 2 – دانلود آخرین نسخه Minecraft

اکنون باید نسخه فعلی سرور Minecraft را دانلود کنید. می‌توانید این کار را با رفتن به وب‌سایت Minecraft و کپی کردن پیوندی که می‌گوید دانلود minecraft_server.X.X.X.jar انجام دهید، جایی که Xها آخرین نسخه سرور هستند.

اکنون می توانید از wget و پیوند کپی شده برای دانلود برنامه سرور در سرور خود استفاده کنید:

wget https://launcher.mojang.com/v1/objects/125e5adf40c659fd3bce3e66e67a16bb49ecc1b9/server.jar

برنامه سرور به عنوان server.jar دانلود می شود. اگر نیاز به مدیریت نسخه‌های Minecraft دارید، یا اگر می‌خواهید سرور Minecraft خود را ارتقا دهید، ممکن است مفید باشد که server.jar دانلود شده را به minecraft_server_1.18.1.jar تغییر نام دهید و اعداد نسخه برجسته شده را با نسخه‌ای که تازه دانلود کرده‌اید مطابقت دهید:

mv server.jar minecraft_server_1.18.1.jar

اگر می‌خواهید نسخه قدیمی‌تر Minecraft را دانلود کنید، می‌توانید آن‌ها را در mcversions.net بایگانی کنید. اما این آموزش بر آخرین نسخه فعلی تمرکز خواهد کرد. اکنون که دانلود خود را دارید، بیایید پیکربندی سرور Minecraft خود را شروع کنیم.

مرحله 3 – پیکربندی و اجرای سرور Minecraft

اکنون که jar Minecraft را دانلود کرده اید، آماده اجرای آن هستید.

ابتدا یک جلسه صفحه نمایش را با اجرای دستور screen شروع کنید:

screen

پس از خواندن بنر ظاهر شده، Spacebar را فشار دهید. صفحه نمایش یک جلسه ترمینال مانند حالت عادی به شما ارائه می دهد. این جلسه اکنون قابل جدا شدن است، به این معنی که می‌توانید دستوری را در اینجا شروع کنید و آن را اجرا کنید.

اکنون می توانید پیکربندی اولیه خود را انجام دهید. وقتی دستور بعدی خطایی می دهد، نگران نباشید. Minecraft نصب خود را به این صورت طراحی کرده است که کاربران ابتدا باید با موافقت نامه مجوز شرکت موافقت کنند. در ادامه این کار را انجام خواهید داد:

java -Xms1024M -Xmx1024M -jar minecraft_server_1.18.1.jar nogui

قبل از بررسی خروجی این دستور، بیایید نگاهی دقیق‌تر به همه این آرگومان‌های خط فرمان که سرور شما را تنظیم می‌کنند بیاندازیم:

  • Xms1024M – این سرور را به گونه ای پیکربندی می کند که با 1024 مگابایت یا 1 گیگابایت رم در حال اجرا باشد. اگر می خواهید سرور شما با رم بیشتری شروع به کار کند، می توانید این محدودیت را افزایش دهید. هر دو M برای مگابایت و G برای گیگابایت گزینه های پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال: Xms2G سرور را با 2 گیگابایت رم راه اندازی می کند.
  • Xmx1024M – این سرور را برای استفاده حداکثر از 1024M رم پیکربندی می کند. اگر می‌خواهید سرورتان در اندازه بزرگ‌تری اجرا شود، بازیکنان بیشتری را مجاز کنید، یا اگر احساس می‌کنید که سرورتان کند کار می‌کند، می‌توانید این محدودیت را افزایش دهید. برنامه های جاوا از این جهت منحصر به فرد هستند که همیشه از شما می خواهند حداکثر مقدار حافظه ای که می توانند استفاده کنند را مشخص کنید.
  • jar – این پرچم مشخص می کند که کدام فایل jar سرور اجرا شود.
  • nogui – این به سرور می گوید که رابط کاربری گرافیکی را راه اندازی نکند زیرا این یک سرور است و شما یک رابط کاربری گرافیکی ندارید.

اولین باری که این دستور را اجرا می کنید که معمولاً سرور شما را راه اندازی می کند، این خروجی را دریافت خواهید کرد:

Output
[22:05:31] [22:05:31] [main/ERROR]: Failed to load properties from file: server.properties
[22:05:31] [main/WARN]: Failed to load eula.txt
[22:05:31] [main/INFO]: You need to agree to the EULA in order to run the server. Go to eula.txt for more info.

این خطاها به این دلیل ایجاد شده‌اند که سرور نمی‌تواند دو فایل لازم برای اجرا را پیدا کند: EULA (توافقنامه مجوز کاربر نهایی) که در eula.txt یافت می‌شود و فایل پیکربندی server.properties. از آنجایی که سرور قادر به یافتن این فایل ها نبود، آنها را در فهرست کاری فعلی شما ایجاد کرد. Minecraft این کار را عمدا انجام می دهد تا مطمئن شود که EULA آن را خوانده اید و با آن موافقت کرده اید.

eula.txt را در nano یا ویرایشگر متن مورد علاقه خود باز کنید:

nano eula.txt

در داخل این فایل، پیوندی به EULA Minecraft مشاهده خواهید کرد. URL را کپی کنید:

~/eula.txt
#By changing the setting below to TRUE you are indicating your agreement to our EULA (https://account.mojang.com/documents/minecraft_eula).
#Tue Mar 24 22:05:31 UTC 2020
eula=false

URL را در مرورگر وب خود باز کنید و توافق نامه را بخوانید. سپس به ویرایشگر متن خود برگردید و آخرین خط را در eula.txt پیدا کنید. در اینجا eula=false را به eula=true تغییر دهید. سپس فایل را ذخیره کرده و ببندید. در نانو، این به این معنی است که Ctrl+X را برای خروج فشار دهید، سپس وقتی از شما خواسته شد ذخیره کنید، Y و سپس Enter کنید.

اکنون که EULA را پذیرفته اید، می توانید سرور را مطابق با مشخصات خود پیکربندی کنید.

در دایرکتوری فعلی خود، فایل server.properties ایجاد شده جدید را نیز خواهید یافت. این فایل شامل تمامی گزینه های پیکربندی سرور Minecraft شما می باشد. می‌توانید فهرست دقیقی از تمام ویژگی‌های سرور را در ویکی رسمی Minecraft پیدا کنید. قبل از راه اندازی سرور باید این فایل را با تنظیمات دلخواه خود تغییر دهید. این آموزش برخی از تنظیمات اساسی را پوشش می دهد:

nano server.properties

فایل شما به شکل زیر ظاهر می شود:

~/server.properties
#Minecraft server properties
#Thu Apr 30 23:42:29 UTC 2020
spawn-protection=16
max-tick-time=60000
query.port=25565
generator-settings=
force-gamemode=false
allow-nether=true
enforce-whitelist=false
gamemode=survival
broadcast-console-to-ops=true
enable-query=false
player-idle-timeout=0
difficulty=easy
spawn-monsters=true
broadcast-rcon-to-ops=true
op-permission-level=4
pvp=true
snooper-enabled=true
level-type=default
hardcore=false
enable-command-block=false
max-players=20
network-compression-threshold=256
resource-pack-sha1=
max-world-size=29999984
function-permission-level=2
rcon.port=25575
server-port=25565
server-ip=
spawn-npcs=true
allow-flight=false
level-name=world
view-distance=10
resource-pack=
spawn-animals=true
white-list=false
rcon.password=
generate-structures=true
online-mode=true
max-build-height=256
level-seed=
prevent-proxy-connections=false
use-native-transport=true
motd=A Minecraft Server
enable-rcon=false

بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از مهم ترین ویژگی های این لیست بیندازیم:

دشواری (پیش‌فرض آسان) – این میزان سختی بازی را تعیین می‌کند، مانند میزان آسیب وارد شده و چگونگی تأثیر عناصر بر بازیکن شما. گزینه ها صلح آمیز، آسان، عادی و سخت هستند.
حالت بازی (بقای پیش فرض) – این حالت گیم پلی را تنظیم می کند. گزینه ها بقا، خلاقیت، ماجراجویی و تماشاگر هستند.
level-name (دنیای پیش فرض) – این نام سرور شما را تعیین می کند که در مشتری ظاهر می شود. ممکن است لازم باشد قبل از کاراکترهای خاص مانند آپوستروف، علامت معکوس وجود داشته باشد. شناخته شده است که این کاراکترهای فرار است، و زمانی که کاراکترهای خاص ممکن است به درستی در زمینه تجزیه و تحلیل نشوند، معمول است.
motd (سرور پیش فرض یک Minecraft) – پیامی که در لیست سرور مشتری Minecraft نمایش داده می شود.
pvp (پیش‌فرض درست) – نبرد بازیکن در مقابل بازیکن را فعال می‌کند. اگر روی true تنظیم شود، بازیکنان می‌توانند وارد جنگ شوند و به یکدیگر آسیب برسانند.
پس از تنظیم گزینه های مورد نظر، فایل را ذخیره کرده و ببندید.

اکنون می توانید سرور خود را با موفقیت راه اندازی کنید.

مانند دفعه قبل، بیایید سرور خود را با 1024M RAM راه اندازی کنیم. این بار، همچنین باید به Minecraft این امکان را بدهید که در صورت لزوم تا 4G از رم استفاده کند. به یاد داشته باشید که می توانید این شماره را متناسب با محدودیت های سرور یا نیازهای کاربر خود تنظیم کنید:

java -Xms1024M -Xmx4G -jar minecraft_server_1.18.1.jar nogui

چند لحظه به مقدار دهی اولیه بدهید. به زودی سرور Minecraft جدید شما شروع به تولید خروجی مشابه این خواهد کرد:

Output
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server version 1.15.2
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Loading properties
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Default game type: SURVIVAL
[21:08:14] [Server thread/INFO]: Generating keypair
[21:08:15] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server on *:25565

پس از راه اندازی سرور، خروجی زیر را مشاهده خواهید کرد:

Output
[21:15:37] [Server thread/INFO]: Done (30.762s)! For help, type "help"

سرور شما اکنون در حال اجرا است و کنترل پنل مدیر سرور به شما نمایش داده شده است. راهنمای تایپ کردن را امتحان کنید:

help

خروجی به شکل زیر ظاهر می شود:

Output
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /advancement (grant|revoke)
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /ban <targets> [<reason>]
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /ban-ip <target> [<reason>]
[21:15:37] [Server thread/INFO]: /banlist [ips|players]
...

از این ترمینال می توانید دستورات مدیر را اجرا کرده و سرور Minecraft خود را کنترل کنید. اکنون یاد خواهید گرفت که از صفحه نمایش برای فعال نگه داشتن سرور Minecraft خود پس از خروج از ترمینال استفاده کنید. سپس می توانید به مشتری Minecraft خود متصل شوید و یک بازی جدید را شروع کنید.

مرحله 4 – نگه داشتن سرور در حال اجرا

اکنون که سرور خود را روشن کرده اید، می خواهید حتی پس از قطع اتصال از جلسه SSH، همچنان در حال اجرا باشد. از آنجایی که قبلاً از صفحه استفاده کرده اید، می توانید با فشار دادن Ctrl + A + D از این جلسه جدا شوید. باید ببینید که به پوسته اصلی خود برگشته اید:

Output
​​ubuntu@minecraft-1804:~$ screen
[detached from 3626.pts-0.minecraft-1804]
$

این دستور را اجرا کنید تا تمام جلسات صفحه نمایش خود را ببینید:

screen -list

یک خروجی با شناسه جلسه خود دریافت خواهید کرد که برای از سرگیری آن جلسه باید آن را از سر بگیرید:

Output
There is a screen on:
        3626.pts-0.minecraft-1804 (11/16/21 22:56:33) (Detached)
1 Socket in /run/screen/S-root.

برای از سرگیری جلسه خود، پرچم -r را به فرمان صفحه ارسال کنید و سپس شناسه جلسه خود را وارد کنید:

screen -r 3626

وقتی دوباره آماده خروج از ترمینال شدید، حتما با Ctrl + A + D از جلسه جدا شده و سپس از سیستم خارج شوید.

مرحله 5 – اتصال به سرور خود از مشتری Minecraft

اکنون که سرور شما راه اندازی شده است، بیایید از طریق مشتری Minecraft به آن متصل شویم. سپس می توانید بازی کنید!

نسخه Minecraft Java Edition خود را اجرا کنید و Multiplayer را در منو انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید یک سرور برای اتصال به آن اضافه کنید، بنابراین روی دکمه افزودن سرور کلیک کنید.

در صفحه ویرایش اطلاعات سرور که نشان داده می شود، یک نام به سرور خود بدهید و آدرس IP سرور خود را تایپ کنید. این همان آدرس IP است که برای اتصال از طریق SSH استفاده کردید.

هنگامی که نام سرور و آدرس IP خود را وارد کردید، به صفحه Multiplayer بازگردانده می شوید، جایی که سرور شما اکنون لیست می شود.

از این پس سرور شما همیشه در این لیست ظاهر می شود. آن را انتخاب کرده و روی Join Server کلیک کنید.

شما در سرور خود هستید و آماده بازی هستید!

نتیجه

شما اکنون یک سرور Minecraft دارید که روی اوبونتو 18.04 اجرا می شود تا شما و همه دوستانتان با آن بازی کنید! از کاوش، کاردستی و زنده ماندن در یک دنیای خام سه بعدی لذت ببرید.


https://vpsgol.net/product/vps-germany/

https://vpsgol.net/product/vps-usa/

https://vpsgol.net/product/vps-france/

https://vpsgol.net/product/vps-canada/

https://vpsgol.net/product/vps-poland/

https://vpsgol.net/product/vps-netherlands/

https://vpsgol.net/product/vps-england/